Vložka pro domy a bytová družstva

Kvalitní a zámek za rozumnou cenu?  Vložka FPS!

Již několik roků prodáváme vložku EVVA FPS. Je to záležitost, která mi stále dělá velkou radost a rád bych se s vámi v tomto článku o ní podělil. O co jde?

  • Chtěli jsme prodávat moderní vložku s platnou bezpečnostní kartou za rozumnou českou cenu…
  • Předsevzali jsme si, že vložka musí mít mimořádně odolný klíč /zejména při provozním namáhání ve střihu/. Tím byly vyloučeny vložky s mosaznými klíči. Klíč nové vložky  je z Alpaky – /slitina Cu, Ni, Zn, Sb, Pb, Sn…/ To mu dává vysokou tvrdost a houževnatost při běžném otevírání dveří.
  • Dalším požadavkem byla jedinečnost konstrukce a distribuční ochrana zákazníka, výrobek neměl být dostupný pro ostatní veřejné klíčové služby /to dává zákazníkovi jistotu, že si klíče neobstará cizí osoba, nebo zloděj/.
  • Vložka by měla mít dlouhodobě garantovanou nejvyšší jakost a pro zákazníka jasný původ a roky praxe osvědčenou značku výrobce. Tím je rakouská firma EVVA.
  • Výrobek měl mít v českých  podmínkách zajištěný plný servis, včetně operativní možnosti sjednotit vložky na jeden klíč, vytvářet klíčové systémy a to včetně visacích zámků a speciálních vložek
  •  A konečně – chtěli jsme, aby klíč měl vygravírovaný náš servisní telefon – zákazníkům to umožní přivolat rychlý servis. Více foto.

A tak vznikla vložka EVVA FPS pro firmu Trezory Študlar. Je na trhu zhruba 6 let  a velmi dobře se prodává. Ocení jí zejména zákazníci, kteří hledají všestrannou a prvotřídní ochranu klíče.  A to jak z hlediska pevnosti klíče, tak z hlediska jeho ochrany před nežádoucím kopírováním. Vložka je určena pro nejširší použití, ale momentálně to vypadá, že jí nejvíce nakupují majitelé bytů a správy bytových domů.

Bezpečnostní třída vložky je stupni RC3 dle ČSN EN 1627, včetně odolnosti proti nedestruktivní metodě Bumping. Těleso je rovněž chráněné proti odvrtání kalenými elementy.

Vložka je dodávána v různých rozměrech, s krokem tělesa 5 mm.

Vložka má velmi houževnatý klíč (materiál Alpaka), který snese i poměrně tvrdé zacházení. Samozřejmostí je ochrana klíče před nežádoucím kopírováním kartou.

Vložka FPS ZP je určena pro byty, rodinné domy a bytová družstva s velkým počtem klíčů. Díky tomu, že klíč je opravdu velmi odolný, je zde možnost postavit několikrát za sebou novou vložku a používat stále tytéž klíče. Tuto vlastnost ocení zejména bytová družstva, kde je v oběhu velký počet klíčů a je organizačně složitější klíče měnit. Klíč nese na těle patentové znaky a je chráněný patentem do roku 2026.

Pokud zákazník hledá kvalitu za rozumnou cenu, jeho vynikající volbou může být právě tato vložka. A jakou vložku máte ve dveřích Vy?

František Študlar

PS: Momentálně si můžete přečíst i podobný článek z oblasti zamykací techniky:

František Študlar
Autor pracuje 27 roků jako specialista v oblasti zamykací techniky. Zejména v servisu a prodeji trezorů, systémů generálního klíče a moderních mechatronických prvků.
Komentáře
  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie