Když přijde do bytu zloděj…

Překonávání dveří destruktivní cestou

Dnes bych se s Vámi chtěl podělit o jednu malou, ale důležitou životní zkušenost z mého oboru. Týká se překonávání dveří destruktivní cestou – k vstupu do bytu nebo do budovy, je v tomto případě nutné použít velkou fyzickou sílu a přiměřeně výkonné nářadí. K popisu situace použiji fotky z opravy dveří, které byly překonány odstraněním bezpečnostního kování. Ovšem před tím byl zloděj nucený použít rozbrus, aby si k zámku udělal cestu. Více fotografie.

bezpečnostní kování

K překonání kování je nutné použít 3 šikmé řezy = hluk, zápach a zvědavé pohledy sousedů….Nic pro zloděje, který chce rychle dovnitř a rychle pryč…

Pohled na odlomenou ochrannou rozetu – uvolnit si cestu k vložce, je velmi pracné…

Zde již máme kompletně odstraněné kování – zloděj nad vložkou provedl navrtání 2 otvorů, aby nemusel rozlomit vložku. Technicky to je správná úvaha – pokud máme čas. Nástrojem pak sáhneš do vnitřku zadlabacího zámku a posuneš závoru. Rozlomení vložky může nevratně poškodit zadlabací zámek. Ale musíš mít čas…

No a zde je stav po opravě – není vidět, že dveře byly destruktivně napadené. Vše je překryto nerezovým plechem síly 1 mm.

Co říci závěrem? Bezpečnostní kování je stále výborný a nedocenitelný technický prostředek k zajištění bytů a budov. Zejména tam, kde zloděj může potkat lidi, kteří se vracejí domů, nebo vychází po chodbách ven… A kde není mnoho času na záškodnickou práci.

Jak máte zajištěné dveře Vy, vážení čtenáři?

Stav zajištění můžete se mnou probrat na telefonu 608 500 803. V problematice se orientuji 30 let – ať už se jedná o zvýšení bezpečnosti stávajících dveří, nebo v montážích bezpečnostních dveří.

Děkuji Vám za čas věnovaný čtení a těším se na setkání s Vámi osobně.

F. Študlar

Telefon 608 500 803

e-mail: info@trezorystudlar.cz

Aktuálně Vám nabízím k přečtení i jiné články:

František Študlar
Autor pracuje 27 roků jako specialista v oblasti zamykací techniky. Zejména v servisu a prodeji trezorů, systémů generálního klíče a moderních mechatronických prvků.
Komentáře
  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie