Jak správně zabezpečit větší množství peněz?

Foto Trezor SALVUS II. bezpečnostní třída dle EN 1143-1

Nad kvalitou se vyplatí přemýšlet...

Mnoho zákazníků nevěnuje výběru trezoru zaslouženou pozornost. Výsledkem může být ztráta peněz, zánik nároku na výplatu pojistky a nenahraditelná škoda na památkách osobního nebo rodinného charakteru. Nad bezpečností se opravdu vyplatí přemýšlet. Na této stránce se Vám budeme snažit pomoci s výběrem trezoru a se vším ostatním, co při pořizování trezor musíte řešit - jedná se zejména o dopravu, stěhování, instalaci a servis výrobků. 

Trezor Asist české Budějovice

Jaký trezor si můžete koupit za tisíc korun?

Za tisíc korun si koupíte maximálně plechovku kvalitní barvy a s ní můžete nastříkat trezor cca 1 metr vysoký. E-shopy jsou plné zázračných řešení. Trezory jedna radost. Akce střídá akci. 999 Kč je zázračné číslo, které najdete u mnoha "trezorů". Realita je ale taková, že si domů přivezete plechovou schránku, se kterou stačí klepnout o podlahu, nebo přes koleno a její dveře se ochotně otevřou... YouTube je plný návodů, "Jak na to..." Autor této stránky takových výrobků otevřel spoustu. Většina z nich nebyla schopná provozu po vybití baterií... 

 

Příběh ze života - zaznamenaný v tisku

Nepřekonatelný trezor

Směnárna vsadila na extrémně odolný trezor. Vyplatilo se jí to!

Výběr trezoru - zejména tehdy, pokud pracujeme s vysokými částkami peněz, je klíčový. Je naprosto naivní domnívat se, že můžeme trvale zajistit milionové částky v "trezoru za pár set korun". Takové pokusy velmi často končí vykradením. Dopouští se ho zaměstnanci, obchodní partneři, příbuzní a všichni ostatní, kdo objeví bezpečnostní slabinu. Člověk prostě takový je a za staletí se nezměnil.

Trezor SALVUS

Řada SALVUS  -  extrémně odolný trezor 

Řada trezorů SALVUS se užívá pro zabezpečení vysoké hotovosti. Je to přesně takový typ trezoru, který si pořídíme, když pravidelně vybíráme vysoké částky cash.  Typickým zákazníkem jsou menší banky, směnárny, zastavárny a čerpací stanice PHM. A samozřejmě dopravní firmy, kde řidiči vybírají peníze za zboží v hotovosti. A sběratelé všeho možného, kteří používají alba, krabičky a pouzdra na cennosti.

Trezor Salvus 2

Salvus - čím je zajímavý pro zákazníka?

Když se na trezor SALVUS podíváte, zaujme Vás určitě robustnost jeho tělesa. Má odolnou stěnu, masívní závorový mechanismus a velmi pevné dveřní panty. A také vysokou váhu. Když k tomu přidáme bezpečnostní třídu 2, máme před sebou skvělý trezor. Pro zákazníka je to partner a pracant na celý život. Bude se starat o vaše cennosti dnem i nocí. Hodí se na obsahy v jednotkách milionů korun. A to není málo. Jeho odolnost ocení všichni, kdo chtějí opravdovou - reálnou bezpečnost. Není to hračka ze supermarketu za devět set korun. A při tom všem je výrobek cenově dostupný běžné firmě. 

Je toho samozřejmě mnohem víc, čím je Salvus zajímavý. Kromě jiného je vybavený také ochranou proti plamenu, těsněním ve dveřích a unikátní stavbou stěny, která nutí případného pachatele střídat nástroje a tím narůstá čas, nutný k překonání dveří, nebo stěny výrobku. Každý výrobek má 2 kotvící otvory, které slouží k instalaci trezoru zády ke stěně, nebo do podlahy. To dále zvyšuje bezpečnost a znesnadňuje vystěhování trezoru z místa instalace.

Několik detailů jak to vypadá zblízka ... 

Trezor Salvus - detail kliky

Detail kliky a elektronického zámku

Trezory této kategorie zákazníci nejčastěji kupují s elektronickým zámkem. Klika je velmi masivní a uzpůsobená váze závorového mechanismu.

Pohled na kliku a zámek zhora

Na obrázku vidíme klávesnici a profil kliky. Při zadávání kódu není vidět na klávesnici - je to bezpečnostní opatření vůči cizí osobě, která může stát v blízkosti majitele trezoru.

Výměna baterie je velmi jednoduchá

Zámek trezoru je napájený baterií 9V. Když se vybije, signalizuje pípáním pokles napětí. V dolní části trezoru odsuneme šoupací kulisu a baterie vypadne ven. 

Detail stěny trezoru a těsnění

Závěr trezoru je mohutný a pro útlum dveří vybavený těsněním. Těsnění utěsní falc dveří i v případě požáru - napění se.

Detail dveřních pantů

Závěsy dveří jsou dimenzované pro velký počet otevření. Čas od času je dobré je promazat - stační obyčejný sprej VD 40. Panty jsou u trezorů s těžšími dveřmi nejčastějším zdrojem těžkého chodu dveří. V případě tohoto výrobku není nutné se bát jejich opotřebení - jsou opravdu mohutné a pevné.

Detail poliček

Vnitřek trezoru je podle výšky vybaven jedním, nebo více kusy polic. Jsou přestavitelné - posuvné směrem nahoru a dolů. S krokem cca 3 centimetry. Police je možné dokoupit, nebo trezor vybavit vnitřním sejfem.

Detail závorového mechanismu

Závorový systém je sestaven z válců o průměru 4 cm. Jde o nachromované ocelové válečky, ovládané klikou. Při těchto rozměrech a síle závor, nemá smysl dveře jakýmkoliv způsobem páčit. Klasické způsoby napadení dveří selhávají.  A to napadení plamenem - ve dveřích jsou natažená vlákna, která při překročení teploty nad jistou mez prasknou a následně uvolní tzv. relock, který zablokuje dveřní rozvor a ten už není možné ani klíčem, ani kódem otevřít.

Detail kotvících otvorů - provedení v podlaze

Trezory Salvus je možné kotvit do podlahy, nebo do zad (nebo kombinovaně) skrze kotvící otvory - standardně se dodává kotvení do podlahy, na přání je trezor doplněný i kotvením do zad. Kotvení i velmi těžkého výrobku by nikdy nemělo být podceňováno. Při dodávce by trezor měl být kvalitně ukotven chemickými, nebo jinými kotvami podle podkladu a typu zdiva. Kotvící otvory jsou překryté plastovými krytkami.

Kotvení trezoru Salvus

Vysoká kvalita doložitelná certifikáty dle norem ČSN EN 1143-1

Certifikační štítek výrobku

Trezory Salvus se vyrábí ve dvou verzích - a sice v bezpečnostní třídě 1 a 2  dle EN 1143-1. Tato skutečnost je vždy vyznačená na dveřním štítku trezoru. Společně s tím je zde vyznačen typ, výrobce, rok výroby a váha. Je to takový malý rodný list trezoru, na kterém poznáme vše podstatné pro potřeby účetnictví, evidence, pojištění, apod ...

Právě tento štítek dělá z obyčejného úschovného objektu respektovaný produkt, na který se ve všem, co se týká bezpečnosti můžete spolehnout.

Certifikát výrobku dle normy ČSN 1143-1

Kromě certifikačního štítku existuje certifikát shody - jako papírový dokument, který je součástí balení každého výrobku. S ním je možné dojednávat například majetkové pojištění, případně deklarovat odolnost výrobku i pro jiné účely.

Certifikát výrobku NBÚ

Na trezor exstuje i platný certifikát NBÚ - jako technický prostředek typu 4, s bodovým hodnocením SS1 = 4, SS2 =2.

Barvy a zámky trezorů SALVUS

Základní barevná provedení  trezorů SALVUS

Při nákupu trezoru můžete volit buď standardní barvy - je to 5 odstínů - viz foto. Nebo můžete za příplatek volit barvu bez omezení dle mezinárodního standardu RAL. Standardní barvy jsou šedobílá světlá, dopravní šedá, břidlicově šedá, tmavě rudá    a černá. Případně jsou možné kombinace - například světlý korpus a tmavé doplňky. Zákazníci rádi barevně kombinují vnitřní a vnější barvy. Příklad - vnější černá, vnitřní tmavě rudé poličky a vnitřní kryt dveří. Nebo kombinace světle a tmavě šedé, které jsou velmi elegantní.

Zamykání klíč

Zamykání je možné objednat na klíč, nebo na klíč + mechanický kód. Případně na samostatný elektrický zámek. V současné době ovšem zákazníci preferují elektronický zámek - viz foto níže. Vzhledem ke konstrukci trezoru a tomu, jakou úroveň nabízí, je alternativa se dvěma zámky výborné řešení. Klíčový zámek je vysoce spolehlivý, dává nižší cenu za výrobek a stále je mnoho zákazníků, kteří toto řešení žádají.

Zamykání mechanickým kódovým zámkem

Toto řešení je mezistupněm mezi zamykáním klíči a elektronikou. Nevyžaduje elektrický zdroj, nepotřebujete schovávat klíč, prostě si jen pamatujete kód. Kombinace obsahuje tři čísla v intervalu 0 až 99, například 15 - 47 - 95. Nastavení kódu trvá cca 30 sekund - a je zapotřebí mít dobrý zrak, čísla se nastavují vůči rysce na číselníku. Při nepřesném nastavení se zámek neotevře. Jinak je zámek velmi spolehlivý a někteří zákazníci ho stále žádají i v době elektronických modelů.

Jak nastěhovat trezor půl tuny těžký SALVUS?

Trezory SALVUS - ideální poměr výkon/cena

Uvažujete o koupi? Máme pro vás slevu 7 % a dopravu před dům zdarma!

Využijte aktuální možnost a kupte trezor SALVUS se slevou    7 %! Získáte dopravu zdarma až před dům a super kvalitní trezor, který je určený na obsah až dva miliony korun.

/Z ceníku - viz výše Vám odečteme slevu 7 %/